Relacja z Rodzinnego popołudnia w Koninie

gra 053Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości, zwłaszcza tych najmłodszych, którzy nie mogli się doczekać tego, co za chwilę nastąpi, zaglądali w każdy kąt sali.
Pierwsza atrakcją były zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez Konińskie Centrum Języków Obcych.Dzieci chętnie chwaliły się posiadaną przez siebie wiedzą oraz nabywały nowego słownictwa wszystko to poprzez zabawę i ruch. Dzieci z pełnym zaangażowaniem wcieliły się w role różnorodnych zwierząt, a także uczyły się nazw kolorów i czynności.
Domowe eksperymenty” okazały się najatrakcyjniejszym punktem programu. Ze stanowiska eksperymentów słychać było dźwięki bulgotania, uruchamiania machiny i inne tajemnicze dźwięki. Dzieci mogły doświadczyć tego, czego zazwyczaj nie mogą w domu, głównie ze względu na pochodną doświadczeń – nieporządek.


Substancje w różnym stanie skupienia (powietrze, woda i lód) były wstępem do demonstracji „cieczy nienewtonowskiej” (mieszanka mąki ziemniaczanej z wodą), która zachowuje się jak ciało stałe w momencie dynamicznego oddziaływania i jak ciecz gdy oddziaływanie słabnie sprawiła wiele zdziwienia i zabawy, nie tylko dzieciom. Wyporność wody w zależności od jej zasolenia była kolejnym tematem poruszanym przez młodych badaczy. Dzieci miały też możliwość stworzenia zaszyfrowanej wiadomości za pomocą soku z cytryny i odczytanie jej pod wpływem ciepła.
Zjawisko naelektryzowania balonu o włosy było powodem przylepiania balonów na tablicy. Na końcu płyn do naczyń zmieniający napięcie powierzchniowe wody, na której unosił się pieprz i gaśnięcie płomienia po odcięciu dopływu tlenu.
Po eksperymentach nadszedł czas na zabawy z chustą animacyjną, co ucieszyło najmłodszych uczestników, którzy na początku wykorzystali chustę i piłeczki, jako plac zabaw.
Następnym punktem programu była bajkoterpia, połączona z degustacją różnorodnych warzyw i owoców oraz wykonanie pracy plastycznej. Nie zabrakło ćwiczeń oddechowych z wykorzystaniem piórek i baniek mydlanych.
Nastąpiła chwila, rozchodzenia się do domu i rozdawania upominków.

 

 

gra 006 popołudnie wlb mam dziecko pracuje ddd konin  gra 004 gra 024      gra 043

 

Akcja zorganizowana w ramach II Ogólnopolskiego Tygodnia Work – Life Balance

logo-pingwiny+unia123

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • email
  • Tumblr
  • Twitter
  • Wykop

Komentarze są wyłączone